به همت طلبه جامعه الزهرا(س)؛

کتاب "نغمه مادری" منتشر شد

نغمه مادری

کتاب "نغمه مادری" به قلم زهرا نجاتی با رویکرد زنانه و مادرانه که به بررسی نقش مادری پرداخته است، از سوی انتشارات میراث ماندگار منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، این کتاب که با قلمی روان و شیوا نگارش یافته، تالیف زهرا نجاتی است که با رویکرد زنانه و مادرانه به بررسی نقش مادری پرداخته است.

سلسله یادداشت هایی که در این کتاب آمده است، ثمره تجربه مادری نویسنده برای شش فرزند و مجموعه‌ای از تجربیات، احساسات، روشنگری و جهادتبیین، در بیان حال خوش زنانه و مادرانه، به عنوان یکی از رهروان «الگوی سوم زن مسلمان» است.

نگارنده در این کتاب، تلاش نموده به الگوسازی زن مسلمان و نقد الکوی زن غربی و شرقی و همچنین در مدح چندفرزندی در کنار سختی های شیرین آن بپردازد.

برخی بخش‌های این کتاب عبارت است از: «یادداشت های مادرانه»، «مناسبات و مادری» و «چند داستان مادرانه» و همچنین «مجموعه نقاشی‌هایی با مفهوم چندفرزندی».

نگارنده بر این باور است که چندفرزندی، یا ترس از آن ثمره عوامل متعددی است که برخی از آنها عبارت است از: بینش و جهان بینی، رویکرد اجتماعی در مورد تحصیل، اشتغال و چندفرزندی و موضوعاتی از این دست است.

ترویج سبک زندگی چند فرزندی و پاسخگویی به سوالات و گره های ذهنی بانوان و مادران راجع به چند فرزندی یکی از مهمترین اهداف این کتاب است. 

خانم زهرا نجاتی مادر شش فرزند، حافظ نیمی از قرآن، فعال فرهنگی، مبلغ و مشاورو طلبه جامعه الزهرای قم و ادمین کانال «محنا» است. 

کتاب نغمه مادری برای اولین بار توسط انتشارات میراث ماندگار منتشر شده و در اختیار مادران و سایر علاقمندان قرار می گیرد.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱