از سوی انتشارات جامعه‌الزهرا(س)؛

کتاب «اعراب مشکل آیات قرآن» منتشر شد

انتشار کتاب اعراب مشکل آیات قرآن

کتاب «اعراب مشکل آیات قرآن» تألیف محمد علی جوان و تدوینگری سرکار خانم رحیمی دانش آموخته جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، کتاب «اعراب مشکل آیات قرآن» تألیف محمد علی جوان و تدوین توسط ‌سرکار خانم اقدس رحيمي دانش‌آموخته دوره تدوینگر متون درسی معاونت پژوهش از سوی انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شد.

در خلاصه این کتاب آمده است: کشف معنا و ظهور آیات قرآن با تمسّک به دستور و قواعد زبان عربی تنها راهی است که همۀ مذاهب و دانشمندان اسلامی و غیراسلامی در مقابل آن سر تعظیم فرود آورده‌اند و در راستای مستندسازی برداشت‌های خود به تدوین کتاب‌هایی با عنوان «اعراب القرآن» روی آوردند.

با تکامل این فن، در تحلیل ادبی برخی آیات و کشف معنای آن اختلافاتی پیش آمد و لذا برخی را بر آن داشت که اندیشۀ جامع‌نگاری را در سر بپرورانند. آنها تمام سعی خویش را صرف جمع‌آوری اقوال و احتمالات مطرح دربارۀ آیات و قرائت‌های مختلف نمودند ولی در بسیاری از موارد از ذکر سبب پیدایش این اختلافات و مبنای هر نظریه و ارزیابی آنها غفلت نموده یا در صدد بیان این مطلب نبوده‌اند.

این کتاب منشأ پیدایش اقوال مختلف و قواعد و علل ادبی مورد استناد آنها را ذکر کرده و با استناد به همان روش آنها را ارزیابی و نظریۀ منتخب را ارائه کرده است.

علاقه‌مندان جهت تهیۀ این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب، جنب حسینیۀ امام خمینی رحمة‌الله‌علیه مراجعه کنند. همچنین کتاب‌های انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها از طریق سامانه فروشگاه کتاب به نشانی https://eshop.jz.ac.ir قابل عرضه است.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱