انتشار کتاب «كاربرد قواعد فقهی در روابط زوجین»

کتاب کاربردی قواعد فقهی در روابط زوجین

کتاب «كاربرد قواعد فقهی در روابط زوجین» به قلم خانم مهدیه رضایی تألیف و توسط انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی، کتاب «كاربرد قواعد فقهی در روابط زوجین» به همت انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شد.

این کتاب به قلم سرکار خانم مهدیه رضایی دانش آموخته جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها به رشته تحریر درآمده و در سه فصل تدوین شده است.

فصل اول کتاب با عنوان «كلیات و مفاهیم»، فصل دوم «كاربرد قواعد اختصاصی فقهی در روابط زوجین»  و فصل سوم به موضوع «كاربرد قواعد عمومی فقهی در روابط زوجین» می‌پردازد.

با توجه به مسائل و معضلات زوجین، اثر حاضر به قواعد مهم فقهی و کاربرد آن‌ها در این حوزه پرداخته است. محور قراردادن قواعد فقهى، در پردازش مسائل اجتماعى به‌ویژه روابط زوجین بسیار راهگشاست و با توجه به عمومیت و شمول این قواعد، مى‏توان فقه را در برابر مسائل اجتماعى، داراى موضع دانست. قواعد فقهى این قابلیت را دارد تا در بستر زمان حرکت کند و به فقه پویایى بخشد.

در نتیجه براى حلّ فقهى مسائل حوزه خانواده، استفاده از قواعد فقهى و تطبیق آن‌ها بر موضوع و مصداق‏یابى آن‌ها، می‏تواند راهگشا باشد.

علاقه‌مندان جهت تهیۀ این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، جنب حسینیۀ امام خمینی(ره) جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها مراجعه کنند. همچنین این کتاب در سامانه فروشگاه کتاب به نشانی https://eshop.jz.ac.ir عرضه می‌شود.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱