از سوی انتشارات جامعه‌الزهرا(س)؛

کتاب «شذرات من البلاغه» منتشر شد

شذرات کتاب

کتاب «شذرات من البلاغه» تألیف محمد امین مؤمنی و تدوین توسط ‌ سرکار خانم فاطمه حسن خاني و سرکار خانم اقدس رحيمي دو دانش آموخته دوره تدوینگر متون درسی معاونت پژوهش توسط انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، کتاب «شذرات من البلاغه» از سوی انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شد.

این کتاب به همت دفتر تهیه و تدوين متون درسي توسط سرکار خانم فاطمه حسن خاني و سرکار خانم اقدس رحيمي از دانش آموختگان دوره تدوینگر متون درسی معاونت پژوهش توسط انتشارات جامعه الزهرا سلام‌الله‌علیها چاپ و منتشر شده است.

کتاب «شذرات من البلاغه» یکی از منابع غنی در معرفی علم بلاغت و سه شاخه آن یعنی معانی، بیان و بدیع است که با وجود شاهد مثال‌های کاربردی قرآنی رنگ و بویی متمایز از سایر منابع همسنگ خود دارد.

این اثر به قلم آقای محمد امین مؤمنی و با تکیه بر منابع دست اول بلاغی به رشته تحریر در آمده است.

این کتاب پس از تالیف در قالب ۳۰ درس تدوین شده که هر درس شامل اهداف رفتاری، خلاصه، ساختار منسجم متناسب با بحث، خلاصه و تمارین است.

حرکت منظم و آهسته و تامل برانگیز مؤلف در ارائه مباحث از منظر جزیی و ارتباط و انسجام مطالب از نگاه کلی و با تکیه بر آیات قرآن کریم و با استناد به منابع اصیل از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب است که گر چه به منظور آشنایی با فراگیران سطح دانشی نگاشته شده، اما هر جوینده علمی را به سمت و سوی خود کشانده و از غوطه ور شدن در این دریای بیکران خسته نمی‌کند.

یکی دیگر از امتیازات این کتاب، عربی بودن زبان آن است سلیس و روان بودن واژگان آن فهم متن را راحت می‌سازد و خواننده را برای ورود به منابع دست اول به زبان عربی ترغیب می‌کند.

علاقه‌مندان جهت تهیۀ این کتاب می‌توانند به فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، جنب حسینیۀ امام خمینی رحمة‌الله‌علیه مراجعه کنند و همچنین این کتاب‌ها از سامانه https://eshop.jz.ac.ir قابل عرضه است.

تصویر خبر

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر

ارتباط با جامعة الزهرا(س)

  • نشانی: قم، سالاریه، بلوار بوعلی
  • مرکز تلفن: ۳۲۱۱۲۰۰۰
  • دورنگار: ۳۲۹۲۵۱۱۰
  • صندوق پستی: ۳۷۱۸۵۳۴۹۳
  • کد پستی: ۳۷۱۶۹۱۶۶۵۱